Zmeniť jazyk: SK | EN | DE
Objednávka na vstupné vyšetrenie

Kontakt


Zubná ambulancia pre deti MySmile

Líščie údolie 57, 842 31 Bratislava

+421 2 602 64359

+421 918 778 024

info@mysmile.skStomatologické centrum

Košická 58, 821 08 Bratislava

+421 905 368 916

info@mysmile.sk

Bielenie zubov

Tiež túžite mať biele zuby? Ponúkame Vám tu niekoľko možností ako vybieliť zuby a to za pomoci zubára alebo môžete aj sami zvládnuť bielenie zubov doma.  Avšak dentálna hygiena je tiež dôležitá pre udržanie zdravých a bielych zubov.

Objednávka na vstupné vyšetrenie

Bieliaca lampa


Používanie bieliacej lampy Dosiahnete ňou vynikajúci efekt už po jednorázovej  hodinovej návšteve. Po dodraní našich pokynov môže efekt vybielených zubov trvať až 3roky.


Pri tomto type bielenia používame nízko koncentrovaný peroxid, ktorý tak nezaťaží Vašu sklovinu, pretože efekt vybielenia je dosiahnutý aktiváciou peroxidu špeciálnou lampou.

Po vybielení vám zuby naimpregnujeme hydratačnými a vitamínovými prípravkami, ktoré znížia ich citlivosť.

Zuby Vám nafluoridujeme vysokokoncentrovanými fluoridovými lakmi, ktoré posilnia obranyschopnosť vybielených zubov.

Poučíme Vás o ďalšej starostlivosti o vybielené zuby a o tzv. bezfarebnej diéte.Prefabrikátové bieliace dlahy

Prefabrikátové bieliace dlahy


Jedno balenie obsahuje dve dlahy - na horné aj dolné zuboradie.

Môžete si vybrať rôzne príchute dláh (melónová, marhuľová, mentolová, a.i.)

Toto bielenie si môžete robiť sami doma podľa pokynov lekára.

Po ich použití dochádza len k miernej korekcii farby zubov, pre výraznejší efekt výrobca odporúča  opakovať nasadenie dláh 3- 6 krát. Taktiež je nutné dodržať pri ňom bezfarebnú diétu.Individuálne bieliace dlahy

Individuálne bieliace dlahy


V ambulancii Vám zhotovíme individálnu dlahu na mieru podľa silikónového odtlačku Vašich zubov.

K baleniu dostanete 4 striekačky peroxidu, ktorý si budete môcť sami dávkovať do dlahy podľa pokynov lekára.

Na dosiahnutie vybieleného efektu je potrebné používať dlahu aspoň 5-7 dní, potom zvyšný peroxid odložte do chladničky a po čase ho môžete opäť použiť. Nezabudnite dodržat bezfarebnú diétu.Bielenie zubov laserom

Bielenie zubov laserom je rýchle, bezpečné ale nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. Označenie laser nie je úplne správne. Oveľa častejšie sa k urýchleniu procesu bielenie zubov používa modré svetlo alebo LED diódy o rôznom type žiarenia. Bielenie zubov laserom čiže ordinačné bielenie zubov využíva vysoko koncentrovaného (15-38 %) peroxidu vodíka, čo nám zaručuje efekt zosvetlených zubov už po prvej návšteve.

Bielenie zubov peroxidom

Bielenie zubov peroxidom je jedna z najúčinnejším metód bielenie zubov. Ale iba v ordináciách zubných hygieničiek alebo zubných lekárov. V ordináciách je povolené použiť peroxid s koncentráciou až 38 % peroxidu vodíka. Prostriedky na domáce bielenie zubov môžu mať maximálne 0,1% koncentrácii peroxidu

Bielenie zubov pieskovanim

K bielenie zubov pieskovanim sa používa špeciálny prístroj, kde koncovku tvorí tryska, do ktorej je vháňaný vzduch, voda a leštiaci prášok. Jedná sa o modifikovanú sódu bikarbónu, ktorá je upravená do guľôčok, takže pri náraze na sklovinu odstráni len pigmenty, bez toho aby došlo k poškodeniu skloviny. Ide o veľmi jemné bezbolestné pieskovanie a leštenie, kedy pigmentácie sú odstránené aj z medzizubných a zle prístupných priestorov.

Bielenie zubov u zubára

V ordinácii sa používa 38 % peroxid, ktorý sa nanáša v intervale. Zuby je nutné najskôr zbaviť pigmentov (depurace) a izolovať ďasná, aby nedošlo k ich podráždeniu. Celková doba sedenie je okolo 120 minút. Bielenie zubov u zubara môže byť podporované rôznymi aktivačnými lampami (laser).

Bielenie zubov cena

Celková cena ošetrenia závisí na zvolenej metóde bielenie a počtu opakovaní jednotlivých aplikácií. Významná je aj potreba aktívnej účasti svojho lekára alebo na hygieničky a jeho náklady na Vaše ošetrenie. Naši skúsení lekári Vám budú tým najlepším radcom pri výbere bielení šitého presne na mieru Vašich požiadaviek, časových a finančných možností. Pre prehľad cien si pozrite stranu Bielenie zubov cennik.

Hľadáte nového zubára?

Vyskúšajte to s nami! Objednajte sa na vstupné vyšetrenie.

Celé vstupné vyšetrenie trvá zhruba 30 minút a jedná sa o určitý rozhovor so špecialistom, ktorý Vás oboznámi so stavom Vášho chrupu, navrhne Vám vhodné možnosti ošetrenia a dozviete sa aj cenovú kalkuláciu Vami zvoleného riešenia.

Objednávka na vstupné vyšetrenie